Aylık Borsa Yorumu / Osmanlı Yatırım – Temmuz 2019

Haziran ayında 90.000 seviyesi üzerinde tutunan BIST100 endeksi geçen ay belirttiğimiz 96.000 direnci üzerinde ayın son günü kapanış yaparak olumlu bir görünüme kavuştu.

Haziran ayı sonunda G-20 zirvesinden S-400 konusunda gelen olumlu görüşler ve ABD’nin bir yaptırımının olmayacağı yönündeki açıklamalar piyasayı olumlu etkileyecektir. Ekonomik faktörler dışındaki diğer gelişmelere bağlı olarak endekste yükseliş trendinin devam edeceği söylenebilir. Ancak bu hareketlerin özellikle bankacılık sektörü dışında satış fırsatı olarak değerlendirilebileceği unutulmamalıdır.

Ekonomi yönetiminin atacağı adımlar, kabine revizyonu gibi gelişmeler yurt içi gündemimiz olurken, ABD yönetimiyle düzelen ilişkilerin Rusya tarafına yansımaları yurt dışı gündemimiz olacak.

Temmuz ayında 96000-ve 94000 destekleri yanında 98.500 ve 100.000 dirençleri takip edilecektir. Bankacılık sektöründe ISCTR, sanayi sektöründe PETKM Temmuz ayında olumlu performans gösterebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN