Avrupa Borsalarında Bugün – (24.02.2015)

Avrupa hisseleri, Yunanistan’ın kurtarma programını uzatmak için anlaşma sağlaması ve ABD Merkez Bankası’nın faiz artışında sabırlı olunacağı taahhüdünü yenilemesi üzerine, 7 yılın zirvesini genişletti. Yunan hisseleri yükseldi.

Stoxx Europe 600 Endeksi yüzde 0.6 yükselerek günü 387.25 puandan tamamladı ve bu yıl kaydettiği kazancı yüzde 13’e taşıdı. İngiltere’nin FTSE 100 Endeksi yüzde 0.5 yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesinden kapanış yaptı.

Yunanistan hisse senetleri Euro Bölgesi liderlerinin kurtarma programının uzatılması teklifini onaylaması sonrası, yüzde 9.8 yükseldi.

Stoxx 600, AMB’nin parasal genişleme açıklaması ile 2015 yılı genelinde yüzde 13 yukarıda seyrediyor. Bu durum güç endeksi olarak görülen marketteki ivme göstergesini Mayıs 2013’ten bu yana en yüksek düzey olan 70’in üzerine taşıyarak rallinin kalıcı olmak için çok hızlı olabileceği sinyalini veriyor. Stoxx 600 o yıl Haziran ayında altı ayın en düşüğüne gerilemişti.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir