Avrupa Borsalarında Bugün – (23.04.2015)

Avrupa hisseleri, Ericsson AB’nin teknoloji hisselerindeki düşüşe öncülük etmesi ile önceki kazançları silerek geriliyor.

Stoxx Europe 600 Endeksi, yüzde 0.4 gerileyerek Londra saati ile 08:40’da 407.5 puana indi ve yüzde 0.4’lük önceki kazancı sildi. Teknoloji hisseleri göstergesi, 19 sanayi grubu arasındaki en büyük düşüşü kaydetti. Ericsson, beklentilerin altında karlılık açıklamasının ardından yüzde 8.3 geriledi.

Avrupa’nın gösterge hisse senedi endeksi, SAP SE ve Actelion Ltd.’nin finansal sonuçlarının analist beklentilerini aşması ile bu hafta yüzde 0.9 yükseldi. Ayrıca Çin Merkez Bankası teşvik önlemlerini artırdı. Endeks, Avrupa Merkez Bankası’nın parasal genişlemeye gitmesi ile 2015’te yüzde 19 artış kaydetti.

Diğer hisse senetleri, şirketlerin finansal sonuçları ile hareketlendi. Bilfinger SE, yıllık kar tahminini düşürmesinin ardından yüzde 14 değer kaybetti.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir