Avrupa Borsalarında Bugün – (22.04.2015)

Teknoloji firmaları ve ilaç üreticileri Avrupa hisselerini 3. gününde de artmasına öncülük etti.

Roche Holding AG ilk çeyrek karının tahminleri aşması ile yüzde 2.5 arttı. Mikroçip üreticisi ASML Holding NV ABD pazarına açıldığını duyurması ile yüzde 9.3 arttı. Her 2 şirketin de yeni CEO’larını duyurmasının ardından Volvo AB hisseleri yüzde 13 artarken Rolls-Royce Holdings Plc yüzde 4.2 arttı.

Stoxx Europe 600 Endeksi Londra saati ile 08:10’da yüzde 0.6 artarak 411.39 puana geldi. Endeks son 2 günde yüzde 1.4 artmış ve ay başında kırdığı tüm zamanlar rekorunun yüzde 1.2 gerisinde kapatmıştı.

Finansalların açıklanmasının ardından bazı şirketler değer kaybetti. Kering SA, bünyesinde yer alan Gucci’nin beklentilerden daha düşük satış verisi açıklaması ile yüzde 4.4 azaldı. Cie. Financiere Richemont SA, yıllık karının düşmesini beklediğini duyurması üzerine yüzde 0.9 azaldı.

Yatırımcılar Yunanistan’daki son gelişmeleri de dikkatle izliyor. Yunanistan’ın ASE Endeksi Salı günü 2012’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir