Avrupa Borsalarında Bugün – (13.03.2015)

Avrupa hisseleri enerji hisselerindeki düşüş ve yatırımcıların Fed’in faiz artırımına yönelik spekülasyonları ile yatay seyrediyor.

Stoxx Europe 600 Endeksi yüzde 0.1 gerileyerek Londra saati ile 14:06’da 395.14 puan oldu. Endeks zayıflayan euronun ihracatçıları desteklemesinin Fed’in önümüzdeki hafta yapılacak olan toplantısında faiz artışının daha erken olabileceğine yönelik sinyal verebileceği endişelerini bastırması ile haftalık bazda yüzde 0.2 yukarıda seyrediyor.

Enerji hisseleri bugün 19 sektör grubu arasında en kötü performansı gösterirken, ayrıca son iki ayın en uzun haftalık kayıp periyoduna hazırlanıyor. Enerji hisselerindeki düşüşte global arzın artacağı yönündeki sinyaller etkili oluyor.

Hisseler dün, ABD’de perakende satışların Şubat’ta beklenmedik şekilde üst üste üçüncü ayda da gerilediğini gösteren veri ile kazancı silerek günü yatay tamamladı. Endekste işlem gören 19 sektör grubu arasında otomobil şirketleri en dik artışı gösteriyor.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir