AUD / CAD Paritesi Yorumu / Döviz Destek by A1 Capital – (12.08.2013)

Forex’te Bu Ayın Fırsatı Ne?

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü gelen Çin ticaret ve sonrasında Cuma açıklanan sanayi üretimi, perakende satışlar verileri sonrası piyasada Çin algısının düzelmeye başladığını belirtmiştik.

Çin’deki yavaşlamanın beklenenden de fazla olduğu ve kriz tehlikesinin belirdiği algısı ile piyasa geçtiğimiz aylarda çok ciddi ölçüde AUD sattı.

Uzun lafın kısası; piyasa hala yüklü şekilde satışta ve eğer Çin’e dair beklentiler kısa vadede de olsa artacaksa o zaman AUD’nin aşağıları en azından şu ara sınırlı.

Burada satış pozisyonunda olanların psikolojisini düşünmek lazım. Büyük ölçüde karda olan bir pozisyon, gelen haberlerin etkisi ile karları geri verme tehlikesi, hatta bir miktar yükseliş sonucu karların ufak bir bölümünün erimesi…

Bu durumda satış pozisyonlarının kapanmasının hızlandığı bir süreç oldukça olası önümüzdeki birkaç hafta içinde.

AUD’nin düşüşü sırasında hemen hemen tüm para birimlerine karşı çok ciddi değer kaybetmesi sonucu bu düzeltme hareketini de yine hemen her para birimine karşı beklemek lazım.

Ama yine de eşleştirme açısından emtia para birimlerini kendi aralarında değerlendirmek daha rahat olacaktır. Bu durumda de geçtiğimiz hafta istihdam verisi beklentilerin çok altında kalan CAD en uygun kurban olarak duruyor.

AUDCAD’de 0.97 hareketi için şartların uygun olduğunu düşünüyoruz.

TÜM DÖVİZ YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir