Asya Borsalarında Bugün – (26.11.2014)

Asya hisseleri, materyal ve sağlık hizmetleri hisselerinin Japonya’da Topix endeksinin güçlenen yen ile gerilemesine karşın artış göstermesi ile yükselişi 4. güne taşımaya hazırlanıyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, geçtiğimiz üç işlem gününde yüzde 1.1 artış kaydetmesinin ardından yüzde 0.1 yükselerek Tokyo saati ile 09:03’te 140.90 puan oldu. Japonya’da Topix endeksi yüzde 0.3 geriledi. Yen dolar karşısında, dün yüzde 0.3değerlenmesinin ardından yüzde 0.1 güçlenerek 117.81 yenden işlem gördü. ABD hisseleri, tüketici hisselerindeki düşüşün hızlı ekonomik genişlemeyi dengelemesi ile rekor seviyeden geriledi.

IG Markets Ltd.baş piyasa stratejistlerinden Chris Weston, “Karışık bir tabloyla karşı karşıyayız. Şu an için piyasanın hız kaybettiğini görebiliriz. Ancak geri çekilme satın alma fırsatı olabilir” dedi.

Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0.1 yükseldi. Avustralya’da S&/ASX 200 Endeksi yüzde 0.9 artış gösterdi. Yeni Zelanda’da NZX 50 Endeksi yüzde 0.3 yukarı hareketlendi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir