Asya Borsalarında Bugün – (25.02.2015)

Asya hisseleri, Fed Başkanı Janet Yellen’in yıl ortası öncesinde faiz artırımı ihtimalinin düşük olduğunu söylemesinin ardından artış gösteriyor. Bölgesel gösterge endeks 5 ayın en yüksek seviyesini genişletiyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, yüzde 0.3 yükselerek Tokyo saati ile 09:01’de 145.82 puana geldi. Endeks Salı günü 12 Eylül’den bu yana en yüksek seviyeden kapanış yapmıştı. Standard & Poor’s 500 Endeksi, Yellen’in Senato Bankacılık Komitesi’nde yaptığı konuşmada işgücü piyasasının gelişmesine rağmen ücret artışlarının aşırı düşük seyrettiğini söylemesinin ardından rekor tazeledi. Yellen, merkez bankasının sözlü yönlendirmede yapacağı bir değişikliğin kurumu faiz oranlarının artırım tarihi ile ilgili bir zaman çizelgesine bağlamayacağını belirtti.

Sydney’deki White Funds Management yöneticisi Angus Gluskie, “Yellen’in açıklaması yatırımcılar olarak bizim persfektifimizde bir değişiklik yaratmadı. Küresel olarak senkronize olmuş bir toparlanma içinde olmasak da genel anlamda çoğu ekonomik doğru yolda gelişme gösteriyor. Ancak kara noktalar var. Çin’in ekonomik faaliyeti bir endişe kaynağı” dedi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir