Asya Borsalarında Bugün – (24.04.2015)

Asya hisseleri, bölgesel gösterge endeksin üst üste 4. haftalık yükselişi kaydetmeye ilerlemesi ile yükseliyor. Japonya hisseleri, zayıf gelen ABD ekonomik verilerinin ardından yenin kazançları koruması ile geriliyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, yüzde 0.3 yükselerek Tokyo saati ile 09:30’da 155.65 puana geldi ve bu hafta yüzde 1.1’lk bir artış ile Şubat’tan bu yana en uzun süreli kazanç dönemini kaydetmeye hazırlanıyor. Endeks Perşembe günü 7 yılın en yüksek seviyesinden kapanış yaptı.

Hong Kong’daki aracılık kuruluşu Mirabaud Asia Ltd. işlem direktörü Andrew Clarke, “Oldukça fazla pozitif etken var. Bazı piyasalarda son rallileri kaçıran yatırımcılar hala giriş yapıyor. Ancak biraz kar satışına gidilmesi gereken bir zaman geldik” dedi.

Avustralya’da S&P/ASX 200 Endeksi yüzde 1.1 yükseldi. Yeni Zelanda’da NZX 50 Endeksi yüzde 0.1 artış gösterdi. Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0.7 arttı.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir