Asya Borsalarında Bugün – (24.02.2015)

Asya hisseleri, yatırımcıların Yunanistan’ın ekonomik önlemler paketinin detaylarını ve Fed Başkanı Janet Yellen’in kanun yapıcılara yapacağı konuşmayı beklemeleri 5 ayın zirve seviyesine yakın seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, erken saatlerde gerileyerek 144.79 puana inmesinin ardından Tokyo saati ile 13:50’de yüzde 0.2 yükseldi. Endeks geçtiğimiz haftayı 5 ayın en yüksek seviyesinde kapatmıştı.

SMBC Friend Securities Co. baş stratejisti Toshihiko Matsuno, “Yatırımcıların çoğu ABD’nin finans otoritelerinden ve Yunanistan’dan gelecek haberleri bekliyor” dedi.

Yunan hükümetinden bir yetkiliye göre, Atina ekonomik reform planlarını içeren listeyi Euro Bölgesi’ne Salı günü gönderecek. Yunanistan’ın Cuma günü sağlanan anlaşmaya göre listeyi Pazartesi yollaması gerekiyordu.

Hollanda Maliye Bakanı ve Euro Grubu Başkanı Jeroen Dijsselbloem Pazartesi günü Tilburg’da gerçekleştirilen bir etkinlikte verdiği röportajda, “Çok iyimserim. Yunan hükümeti oldukça ciddi bir tutum sergiledi ve geçtiğimiz birkaç günde çok çalıştı. Yunan hükümetinin önümüzdeki birkaç ayda çalışmaya yeterli güçte olmasına ihtiyacımız var. Ben her zaman iyimserim” dedi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir