Asya Borsalarında Bugün – (23.02.2015)

Asya hisseleri, Yunanistan’ın kurtarma programı ile ilgili nihai olmayan bir anlaşmaya varmasının ardından bölgesel gösterge endeksin Eylül ayından bu yana en yüksek kapanışa ilerlemesi ile değerleniyor. ABD hisse senedi göstergeleri geçtiğimiz hafta rekor seviyelere yükseldi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.1 artış göstererek Tokyo saati ile 09:01’de 145.21 puan oldu. Endeks geçtiğimiz hafta yüzde 1.5 yükselirken, Standard & Poor’s 500 Endeksi ve Dow Jones Industrial Average tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Euro Bölgesi ve Yunanistan yetkilileri arasında 20 Şubat’ta Brüksel’de gerçekleştirilen görüşmelerden kurtarma fonunun 4 ay uzatılması kararı çıkmıştı. Ancak Atina’daki hükümet fonlamanın sürmesi için Pazartesi gününe kadar bir politika listesi oluşturmak zorunda. Euro Bölgesi maliye bakanları sunulan politika önerilerinin yeterliliği veya gelecek hafta yapılabilecek başka bir acil toplantının gerekliliği konusunda karar verecekler.

Pengana Capital Ltd. portfolyo yöneticilerinden Tim Schroeders, “Hisse senetlerinde belirgin bir ivmelenme söz konusu. Yunanistan’ın bir çözüm bulmak için 4 ayı var. Bekleyip göreceğiz” dedi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir