Asya Borsalarında Bugün – (17.04.2015)

Asya hisselerinin çoğu, bölgesel gösterge endeksin Perşembe günü 7 yılın en yüksek seviyesinden kapanış yapmasının ardından geriliyor. Japonya hisseleri üçüncü haftalık yükselişi düşürüyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saati ile 09:05’te 154.44 seviyesinde yatay bir seyir izledi. Endekste yükselen her hisse senedi için iki hisse senedi düşüş gösterdi. Endeks Perşembe günü Ocak 2008’den bu yana en yüksek seviyeden kapanış gerçekleştirdi ve haftayı yüzde 1.4’lük bir yükseliş ile sonlandırmaya hazırlanıyor.

Avsutralya’da S&P/ASX 200 Endeksi yüzde 0.1 geriledi. Yeni Zelanda’da NZX 50 Endeksi ve Güney Kore’de Kospi Endeksi yatay bir seyir izledi.

Yatırımcılar, Fed’in faiz artırımı zamanlaması ile ilgili ipucu yakalamak için ABD’nin ekonomik verilerini değerlendiriyor. ABD’de bu hafta açıklanan konut, imalat sanayi, perakende satışlar verileri tahminlerin altında kaldı.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir