Asya Borsalarında Bugün – (14.04.2015)

Asya hisseleri, sanayi ve sağlık hizmeti hisselerinin yükselişlere öncülük etmesi ile 7 yıla yakın bir sürenin en yükseğine yakın seviyeden işlem görüyor.

Central Japan Railway Co. Tokyo’da yüzde 1.2 yükselerek sanayi grubunu destekledi. Celltrion Inc. Srul’da yüzde 8.6 prim yaparak Pazartesi günkü kazançlarını genişletti. Orix Corp. Tokyo’da yüzde 0.9 geriledi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.3 yükselerek Tokyo saati ile 09:30’da 153.08 puana geldi. Endeks Pazartesi günü Mayıs 2008’den bu yana en yüksek kapanışı gerçekleştirdi. Hong Kong hisseleri bu ay dünya genelinde en büyük yükselişi kaydederken, Japonya ve Çin’de göstergeler artış kaydetti.

Tokyo’daki Reorient Group hisse senedi satış direktörü David Welch, “Yatırımcılar Asya’ya özellikle de Japonya yöneliyor. Son dönemde ise Hong Kong’a talep olduğunu görüyoruz. Düşük seviyeler agresif şekilde satın alınacaktır” dedi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir