Asya Borsalarında Bugün – (09.04.2015)

Asya hisseleri, gösterge endeksin 2008’den bu yana en yükseğe yakın seviyede seyretmesi ile birlikte dalgalanıyor. Sağlık hizmeti şirketleri yükselirken, enerji üreticileri geriliyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, yüzde 0.1’den az bir yükselişten dalgalanmasının ardından yüzde 0.1 gerileyerek Tokyo saati ile 09:18’de 150.96 puana geldi. Bölgesel gösterge endeks, Hong Kong’da işlem gören Çin hisselerinin yükselmesi ile birlikte Çarşamba günü Haziran 2008’den bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Standard & Poor’s 500 Endeksi, FOMC’un Mart ayı toplantı tutanaklarının açıklanmasının ardından yüzde 0.3 yükseldi. Fed’in Mart ayı toplantı tutanakları, borçlanma maliyetlerinin Haziran ayında artırılmasını destekleyen yetkililer ile düşen enerji fiyatları ve güçlenen doların enflasyonu engellemeye devam edeceğini söyleyen diğer yetkililer arasında fikir ayrılığı oluştuğunu gösterdi.

Sydney’deki Patersons Securities Ltd. analistlerinden Tony Farnham, “Çin hisselerindeki ralli büyümenin ivme kazanmaya başlamaması halinde sonsuza dek süremez. Finans piyasalarındaki büyümenin doğrulanması için reel ekonomide büyüme görülmesi gerek” dedi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir