Asya Borsalarında Bugün – (08.04.2015)

Asya hisseleri, materyal ve sağlık hizmeti şirketlerinin yükselmesi ile yükselişi 5. güne taşıyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, yüzde 0.1 yükselerek Tokyo saati ile 09:03’te 149.21 puana geldi. Japonya Merkez Bankası (BOJ), Güvernör Haruhiko Kuroda’nın tüketici fiyatlarındaki düşüşü önlemeye çalışması ile birlikte politikasında değişikliğe gitmedi. Dünyanın üçüncü en büyük ekonomisinde teşvikler iki yıl önce başlatılmıştı. Merkez bankası, parasal tabanı yıllık bazda 80 trilyon yen (666 milyon dolar) seviyesinde genişletme planını korudu. Merkez bankasının söz konusu kararı Bloomberg anketine katılan 34 ekonomistin tümü tarafından doğru tahmin edildi.

Yatırımcılar, ABD’de faiz artırımının zamanlaması ile ilgili ipuçları yakalamak için Çarşamba günü açıklanacak olan Fed tutanaklarını bekliyor.

Sydney’deki AMP Capital Investors Ltd. dinamik varlık dağılımları müdürü Nader Naimi, “BOJ enflasyon hedefine yakın değil. Dolayısıyla muhtemelen ek gevşeme için olanak bulunuyor. Fed’in politikası verilere bağlı ve bu önümüzdeki dönemde volatilitede artışa neden olabilir” dedi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir