Asya Borsaları – (9.03.2023)

Asya borsaları BOJ Başkanı Kuroda’nın son toplantısını izliyor

Asya borsalarında BOJ Başkanı Kuroda’nın son toplantısı gündeme gelirken piyasalar karıştı. Asya-Pasifik Borsaları perşembe günü Japonya Merkez Bankası’nın iki günlük para politikası toplantısına başlamasıyla karıştı ve yatırımcılar BOJ başkanı Haruhiko Kuroda’nın son toplantısına eşlik edebilecek herhangi bir politika değişikliğini izliyor.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,63 ve Topix yüzde 0,94 yükseldi. Kospi yüzde 0.15, Kosdaq yüzde 1.16 oranında değer kaybetti. Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,1 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi, ticaretin ilk saatinde kısmi olarak yükseldi. Çin anakarasında, Şangay Bileşik yüzde 0,081 yükseldi ve Shenzhen Bileşeni yüzde 0,11 kaybetti.

Çin’in tüketici fiyat endeksi beklentilerin altında, yıllık yüzde 1 arttı.

ABD’de bir gecede, yatırımcıların beklenenden daha güçlü ekonomik verileri ayrıştırması ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın kongre konuşmasının ardından daha büyük faiz artırımlarına ilişkin endişelere yol açmasıyla önemli hisse senedi endeksleri karıştı.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!