Asya Borsaları – (8.05.2023)

Asya borsaları Wall Street’in toparlanmasından sonra yükselişte

Asya piyasaları, Cuma günü Wall Street’in toparlanmasının ardından büyük ölçüde yükseldi. Asya-Pasifik piyasaları, Wall Street’in Cuma günü dört günlük bir kayıp serisi yakalamasının ardından pazartesi günü büyük ölçüde yükseldi.

au Jibun Bank Japonya hizmet satın alma endeksinin gösterdiğine göre, hizmet sektörü Nisan ayında rekor bir büyüme hızı görmesine rağmen Nikkei 225 yüzde 0,66 ve Topix yüzde 0,22 düşüş gören değerdi.

Japonya’nın Mart ayındaki para politikası toplantısı tutanakları, yönetim kurulu üyelerinin enflasyonun beklenenden daha yüksek bir hızda hızlanması konusunda endişeli olduğunu gösterdi.

Şangay Bileşik Endeksi bölgede kazançlara öncülük etti ve yüzde 1,9 yükselirken, Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,3 yükseldi.

Avustralya’da S&P/ASX 200, finans ve madencilerin kazançlara öncülük etmesiyle yüzde 0,69 yükseldi. Güney Kore’de Kospi yüzde 0,84 ve Kosdaq yüzde 0,21 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi, enerji ve sağlık hisselerinden güç alarak yüzde 0,8 yükseldi.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!