Asya Borsaları – (6.05.2021)

Asya Pasifik Bölgesi’nde hisse senetleri Perşembe günkü işlemlerde Fed’in bekleme modunda ne kadar kalacağına yönelik ipucu verecek işsizlik maaşı başvuruları öncesinde çoğunlukla yükseldi-06:35

Asya Pasifik bölgesinde hisse senetleri Perşembe günkü işlemlerde yatırımcıların ABD’den gelecek isşzilik maaşı başvurularına odaklanması ile genellikle pozitif bölgede seyretti.

Japonya hisse senetleri tatil sebebiyle kapalı olduğu sürenin ardından kazanımla seansa kazanımla başladı. Nikkei 225 ve Topix endeksleri yaklaşık yüzde 2 artış kaydetti.

Önceki gün işlemlerin geçmediği Güney Kore Kospi Endeksi de yataya yakın pozitif seyretti. Hong Kong’da ise endeks yüzde 1’in üzerinde yükseldi.

Çin anakarasının uzun süre tatil sebebiyle kapalı olmasının ardından Mayıs ayının başından bu yana ilk kez başlayan işlemlerde Şanghay Bileşik Endeksi hafif yükseldi, Shenzen endeksinde ise gerileme görüldü.

Avustralya’da gösterge endeks bir çok sektörün düşmesiyle yüzde 0.6 gerildi.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN