Asya Borsaları – (28.02.2023)

Asya borsaları çoğunlukla yükseldi

Asya-Pasifik piyasaları, yatırımcıların bölgedeki önemli ekonomik verileri değerlendirmesiyle salı günü çoğunlukla yükseldi.

Hong Kong İcra Kurulu Başkanı John Lee’nin 1 Mart’tan itibaren maske kullanma yetkisini kaldıracağını duyurmasıyla Hang Seng endeksi yüzde 0,45 arttı. Bu arada Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,5 düştü.

Anakara Çin’de, Shenzhen Bileşeni yüzde 0,2 arttı ve Şangay Bileşik’i fraksiyonel olarak daha yükseldi.

Güney Koreli Kospi yüzde 0,94 oranında değer kazanarak bölgedeki en büyük kazanımları elde ederken Kosdaq, Tesla ile sözleşmesinin ardından pil malzemesi üreticisi L&F hisselerinin yükselmesiyle yüzde 1,26 oranında yükseldi.

Avustralya’da S&P/ASX 200, Ocak ayı perakende satışlarının Aralık ayına göre yüzde 1,9 ile yüzde 1,5 artış beklentilerinin üzerinde gelmesiyle yüzde 0,47 arttı.

Hindistan, 2022’nin dördüncü çeyreği için gayri safi yurtiçi hasılasını bugün açıklayacak ve yüzde 4,6’lık bir artış göstermesi bekleniyor.

ABD’de Borsalar, yatırımcıların Wall Street’te geçirdiği yılın en kötü haftasının ardından biraz toparlanmaya çalışmasıyla pazartesi gecesi yükseldi. Üç majör ABD endeksi de Nasdaq Bileşik Endeks’in önde gelen kazançlarıyla birlikte yükselişle kapandı.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!