Asya Borsaları – (27.02.2023)

Asya hisse senetlerinde “Wall Street” sonrası karışık seyir

Asya Pasifik piyasaları, Wall Street hisselerinin Cuma günü 2023 için en kötü haftasını geçirmesinin ardından Pazartesi günü karıştı.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 1,22 daha düşük işlem görerek bölgedeki kayıplara öncülük etti. Güney Kore’de Kospi yüzde 0,94 düşerken Kosdaq yüzde 0,25 yükseldi.

Çin piyasaları, Shenzhen Component yüzde 0,14 ve Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,21 artışla karışıktı. Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,14 artışla önceki kayıplarını tersine çevirdi ve Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,26 düştü.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,18 düştü ve Topix, Japonya Merkez Bankası başkan adayı Kazuo Ueda’nın günün ilerleyen saatlerinde üst meclisle konuşmasının planlanmasıyla marjinal bir şekilde yükseldi.

Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi geçen ay fiyatlarda beklenenden daha güçlü bir artış gösterdiğinden, Wall Street’teki hisse senetleri Cuma günü haftayı keskin düşüşlerle kapattı.

S&P 500 yüzde 2,7 düşerek 9 Aralık’tan bu yana en kötü haftasını yaşadı. Dow Jones Sanayi Ortalaması bu hafta neredeyse yüzde 3 düşerek art arda dördüncü kayıp haftasını yaşadı. Nasdaq Composite yüzde 3,3 düşüşle kapatarak üç hafta içindeki ikinci negatif haftasını kaydetti.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!