Asya Borsaları – (10.09.2018)

Asya Borsalarında Bugün

Hisseler ticaret endişeleriyle karışık seyretti-10:05

Asya hisse senetleri, yatırımcıların ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşını tırmandırma tehdidini değerlendirmesiyle haftanın ilk işlem gününde karışık seyir izledi.

Dolar ve ABD hazine tahvilleri, ABD’de Cuma günü açıklanan saatlik ücret artışının faiz artırımı beklentilerini desteklemesiyle kazançlarını korudu.

Çin hisse senetleri geriledi ve Hong Kong hisselerinde gösterge endeksi ayı piyasa bölgesine yaklaştı. Japonya hisse senetleri yönünü yukarı çevirdi; Avustralya ve Güney Kore hisseleri fazla değişmedi. Avrupa’da vadeli kontratlar ABD vadelileri gibi sınırlı yükseldi. Gelişen piyasa hisseleri düştü. Petrol, arz darlığı spekülasyonuyla iki ayın en sert haftalık kaybının ardından sıçradı.

Sydney’de Tribeca Investment Partners direktörü Sean Fenton, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta “Defansif pozisyonlanma şu anda hala mevcut. Ticaret gerginliğiyle ilgili olarak piyasaların ödün verileceğine dair biraz umudu vardı; buna karşın gerginlik gerçekten artıyor.” dedi.

Hisse senetleri

Japonya’da Topix Endeksi, Tokyo saatiyle 15:00’te yüzde 0.2 yükseldi.
Hong Kong’da Hang Seng Endeksi yüzde 1.2 geriledi.
Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.8 azaldı.

Bloomberg HT
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin