Asya Borsaları – (08.02.2019)

Asya Borsalarında Bugün

Asya hisse senetleri geri çekildi-07:31

Asya hisse senetleri gümrük vergilerine yeni bir halka eklenmeden Trump ve Xi arasında anlaşmaya varılamama ihtimaliyle geriledi. Beyaz Saray Sözcüsü Larry Kudlow’un ticaret gerilimini noktalayack bir anlaşmadan oldukça uzağız sözleri ise endişeleri derinleştirdi.

Avustralya Merkez Bankası’nın, hafta başında nötr para politikasına geçiş açıklamalarının ardından enflasyon ve büyüme beklentilerini düşürdü. Avustralya doları, Avustralya Merkez Bankası’nın ekonomik görünümü düşürmesinin ardından geriledi. Avustralya’nın S&P/ASX 200 Endeksi, yüzde 0.5 azaldı.

Asya Borsalarında gerilemeye Japonya öncülük etti. Topix Endeksi,yüzde 1.9 geriledi. Üç günlük tatilin ardından açılan Hong Kong borsası da düştü. Çin borsası kapalı kalmaya devam ediyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, 4 Ocak’tan bu yana en düşük seviyesine gelerek Hong Kong saatiyle 11:54’te yüzde 1.1 geriledi. Hong Kong Hang Seng Endeksi, yüzde 1.1 düştü.

Bloomberg HT
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin