Artık ‘her şey dahil’ olmamalı

Ülkeleri coğrafyalarında lider kılan, milli egemenliğini ilelebet payidar kılan dört temel unsuru ekonomik güç, siyasi güç, askeri güç ve bilgi gücü olarak tanımlayabiliriz. Atatürk, bu temel unsuru kavramış olmasının ötesinde, bir ülkenin milli egemenliğinin ilelebet payidar kalmasının en önemli koşullarından birisinin, milli egemenliği ve ülkeyi genç nesillere emanet etmek olduğunu bizlere öğreten dehasıyla da hayranlık duyduğumuz bir lider. Bugün, Ankara’da, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’muzun ev sahipliğinde, 2. e-safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi gerçekleşiyor. Ülkelerin milli egemenliği ve milli güvenliği adına, ‘bilgi gücü’ne dayalı siber güvenlik tedbirleri, Türkiye’nin her türlü terör unsuruyla mücadelesinin de bir parçası.

Türkiye’nin bilgi güvenliğini milli kurumlarıyla, milli yazılımlarıyla gerçekleştirmesi, küresel ve bölgesel istihbarat becerimizi perçinleyerek, Türkiye’nin sınırlarının ötesinde, ülkemizin milli güvenliğini en üst düzeye çıkaracak başarılı operasyonları, dünyanın her yerinde her türlü teröristi yakalama kapasitemizi de üst sıralara taşıyor. Avrupa’dan Yeni Zelanda’ya, Afrika’dan Sri Lanka’ya, Amerika’dan İspanya’ya, Asya’dan Orta Doğu’ya, terör ve sokak hareketleri, toplumların ekonomik ve sosyal üretkenliğini de olumsuz yönde etkilemekte.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin