Arena Bilgisayar Bilanço Analizi – Oyak Yatırım (22.10.2010)

Arena Bilgisayar 3. çeyrekte 4.3mn TL net kar açıkladı.

Açıklanan kar 3mn TL olan beklentimizin üzerinde geldi. Beklentimizle açıklanan kar arasındaki farkın en önemli sebebi şirketin gelirlerindeki geçen yılın aynı çeyreğine göre %8 artış oldu. Bizim beklentimiz gelirlerin aynı seviyelerde kalması yönündeydi.

Ramazan ayı ve yaz tatilinin talep üzerindeki olumsuz etkisiyle geçen 3. çeyrekte, Eylül ayındaki iyileşmeyle birlikte satış gelirleri %8 büyüme gösterdi. Eylül ayındaki momentum aynı zamanda mevsimsel olarak da güçlü geçen 4 çeyrekte talebin güçlü olacağına dair sinyaller verdi.

Hatırlanacağı üzere, Redington %49.40 Arena hissesini 42.5mn dolara almak için 6 hissedarla anlaşma imzalamıştı. Hisse satışı henüz resmi olarak tamamlanmamış olmakla birlikte, yatırımcıların en fazla merak ettiği konu zorunlu çağrı olup olmayacağı yönündeydi. Şirket yönetiminden aldığımız izlenime göre şu anki durum zorunlu çağrıyı gerektirmemektedir. Fakat, biz bu konunun SPK’nın incelemelerini tamamlayıp satış işlemine onay vermesinin ardından açıklık kazanacağını düşünüyoruz.

Arena için ENDEKSE PARALEL GETİRİ tavsiyemizi koruyoruz.

3.5 TL olan hedef hisse fiyatımız %18 yükseliş potansiyeli taşımaktadır. Redington’ın teklif etmiş olduğu fiyatlara göre hesaplanan çarpanlara göre ise, hisse %23 ıskontolu işlem görmektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir