Para & Borsa

Anel Elektrik 2016 / 9 Aylık Bilanço Analizi / Vakıf Yatırım – (10.11.2016)

Anel Elektrik (ANELE) 3Ç16 Finansal Sonuçları: Beklentinin üzerinde net kar (+)

 Anel Elektrik (ANELE) 3Ç16 döneminde 6,6 mn TL net dönem karı kaydetmiştir. Şirket geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 3 mn TL net kar elde etmişti. Genel olarak yıllık bazda bir önceki yıla paralel gelen satış gelirlerine karşın operasyonel performanstaki yavaşlamanın, operasyonel olmayan kalemlerdeki iyileşme ile telafi edildiği görülmektedir.

 Şirketin satış gelirleri yıllık %2 artarak 139 mn TL olarak gerçekleşmiştir, FAVÖK rakamı ise yıllık bazda %23 gerilemeyle 13 mn TL seviyesine düşmüştür.

 Yıllık bazda FAVÖK marjındaki gerileme ise 310 baz puan olmuş ve şirket 3Ç16 döneminde %9,5 FAÖK marjı kaydetmiştir.

 Şirketin net karındaki iyileşmede net faaliyet dışı giderlerin azalması ve kısmen de artan ertelenmiş vergi gelirleriydi.

Yorum: Şirket karlılığındaki büyümeye karşın, operasyonel taraftaki zayıflama ve son dönemde (3 ay) endeksin üzerinde gösterilen performans nedeniyle finansalların hisseye sınırlı olumlu etki edeceğini düşünüyoruz.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

TÜM BİLANÇO ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.


İlgili aramalar:

  • anele hisse net
  • anel elektrik bilanco
  • anele hedef fiyat
  • anale hisse grafik
  • anel elektrik hisse yorumları
  • anel hisse 2016 bilanco
  • anele hisse
  • anele hisse yorum
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx