Anel Elektrik 2016 / 9 Aylık Bilanço Analizi / Vakıf Yatırım – (10.11.2016)

Anel Elektrik (ANELE) 3Ç16 Finansal Sonuçları: Beklentinin üzerinde net kar (+)

 Anel Elektrik (ANELE) 3Ç16 döneminde 6,6 mn TL net dönem karı kaydetmiştir. Şirket geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 3 mn TL net kar elde etmişti. Genel olarak yıllık bazda bir önceki yıla paralel gelen satış gelirlerine karşın operasyonel performanstaki yavaşlamanın, operasyonel olmayan kalemlerdeki iyileşme ile telafi edildiği görülmektedir.

 Şirketin satış gelirleri yıllık %2 artarak 139 mn TL olarak gerçekleşmiştir, FAVÖK rakamı ise yıllık bazda %23 gerilemeyle 13 mn TL seviyesine düşmüştür.

 Yıllık bazda FAVÖK marjındaki gerileme ise 310 baz puan olmuş ve şirket 3Ç16 döneminde %9,5 FAÖK marjı kaydetmiştir.

 Şirketin net karındaki iyileşmede net faaliyet dışı giderlerin azalması ve kısmen de artan ertelenmiş vergi gelirleriydi.

Yorum: Şirket karlılığındaki büyümeye karşın, operasyonel taraftaki zayıflama ve son dönemde (3 ay) endeksin üzerinde gösterilen performans nedeniyle finansalların hisseye sınırlı olumlu etki edeceğini düşünüyoruz.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

TÜM BİLANÇO ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Finkafe'de Paylaş