Anadolu Grubu Holding Hisse Yorumu / İş Yatırım – (18.09.2019)

Öneri: AL
Fiyat ₺ 14.23
Hedef Fiyat ₺ 23.50
Getiri Pot. 65%

Yatırım Teması

Holding’in kombine borcunun yüksek olması ve büyük ölçüde döviz cinsinden olması, araç kiralama, enerji ve gayrimenkul segmentlerinin görünümlerinin zayıf olması yatırımcılar için endişe yaratsa da özelikle son dönemde TL’nin değer kazanması/stabilize olması, faizlerin düşmesi ve Şirket yönetiminin borçluluğu azaltmak için araç kiralama operasyonunun araç parkını küçültmesi ve portföyde stratejik olmayan varlıkların satış opsiyonlarının değerlendirmesini orta uzun vadede hisse için olumlu olarak değerlendiriyoruz.

Değerleme

Holding cari net aktif değerine göre %46 iskonto ile işlem görmektedir. Holding’in net aktif değerinin %95’inden fazlasını oluşturan iştiraklerinin halka açık olduğu ve halka açık olmayan iştirakleri halihazırda zaten negatif değerlediğimiz göz önünde bulundurulursa %46’lık iskontonun yüksek olduğunu düşünüyoruz. Holding’in halka açık iştiraklerinden ve net borç pozisyonundan oluşan olan net aktif değerine iskontosu %48’e yükselirken son bir yıllık dönemde yaklaşık %25 puanlık artışın fırsat yarattığını düşünüyoruz.

Riskler

Döviz cinsinden yüksek borçluluk nedeni ile TL’nin dolara ve euroya karşı değer kaybının en önemli risk unsuru olduğunu düşünüyoruz. Holding’in kombine borç pozisyonu (Migros dahil) 2Ç19 itibari ile 13.3 milyar TL seviyesindedir. TL’nin değer kazancı ve borçluluğu azaltmak için atılan adımlar borçluluk rasyolarını iyileştirmiş olmasına rağmen hala yüksektir. Net Borç / FAVÖK rasyosu 2Ç19 itibari ile 2.5x seviyesinde bulunuyor. Borcun %74’ü yabancı para cinsinden ve %40’ı kısa vadeli. Ancak bununla birlikte kombine operasyonel karın yaklaşık 1/3 ünün yabancı para cinsinden olması kısmen doğal koruma sağlamaktadır.

HİSSE LAB İLE KAZANDIRAN HİSSELERİ “ÜCRETSİZ” YAKALAYIN!

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin