Altın Yorumu / Venn Danışmanlık – (17.10.2012)

MOODYS STRESE SOKMADI..

Gece yayına döndük acil şekilde destek platformumuzda..Moodys Abd borsalarının iyi kapanışının ardından gelen bilançolar sonrası not kararını açıkladı ve İspanya için duyumlar var,bekleyelim biz de yardım alıyor musun almıyor musun dercesine davrandı..Kısacası kısa vadenin en önemli sorunu ortadan yok oldu piyasalar için..Daha sonrası daha sonrasının sıkıntısı..

Şimdi euro için engel ortadan kalkınca qe3 sonrasının tepesi var sırada..1.3170 ler..1.32 ler diyelim..Bu havanın bu bölgeyi rahat aldırması gerek..Ama izlemeli..Bir şekilde ya pozisyonlar kapanacak euroda ..Ki geçen haftanın raporuna göre bir ara 8 e inen net satışlar %40 artmıştı geçenlerde İspanya belirsizliği ile ya da madem buralara kadar geldin euro..o halde biz yine satalım denecek..Bu sene içindeki 1.35 eurusd olur olmazın kaderini bu hamleler belirleyecek.
**
Altında dün gece yazdık..Bir önceki düşüşte kalan ufak bir boşluk alıcıların iştahını kabartıyordu..Orası doldu..Genel olarak baskının bu satışlardan sonra kırılması zor..Yarınki Güney Afrika gelişmesi de önemli noktalardan biri atlamamak gerek.Çin büyümesi zaten baskı yapacak..Artık açıklanmasına 24 saatten az var..
**
Obama değişime gerek yok mesajı verdi ve bu tv programı ile Romney..İşin zor dedi..En azından şimdilik bu hava ile girilecek 6 Kasıma..
**
Pasifikten bugün iştah gelir mi,yoksa Çin beklentisi ile sıkıntı yaşarlar mı,göreceğiz..Lokomotif olmazlar ama lokomotiflerin peşinde giderler gibi duruyor..Euroya karşı pasifiğin ciddi kan kaybı oldu son 24 saat içinde..
**
Havalar iyi..IMKB de iyi..Fitch zaten bonkör İspanya’ya..Bu bonkör olan Fitch eğer bize cimri davranırsa içte kalan sinir var dün gece milli maçtan;olası sinirin en az dışa vurulduğu bir milli maç sonrasındayız..Bu sinir Fitch’ten çıkar bu cimrilikte..

Venn Danışmanlık

DAHA FAZLA ALTIN YORUMU İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir