Altın Yorumları / ZiraatFX – (04.03.2019)

Risk pozitif ortamda düşüş trendini kıran ve sert bir yükseliş kaydeden ABD on yıllık tahvil faizi %2,77’e kadar yükseliş kaydetti. Dolar endeksi (DXY) de 96,5 seviyesine kadar yükselirken, değerli maden bir süredir takip ettiğimiz ve aylık ortalama ile yükselen kanal alt bandının geçtiği 1.318 seviyesinin altında düşüşlerini hızlandırdı. Haftalık bazda %2,6 oranında değer kaybeden Ons Altın’da kapanış 1.293,6 seviyesinden gerçekleşti. Haftaya ise yatay seyreden Dolar endeksiyle beraber değerli madende tepki yükselişleri yaşansa da, risk iştahı pozitif seyrediyor.

Trump’ın güçlü Dolar eleştirisine rağmen Dolar endeksinde geri çekilmenin sınırlı kalması ve olumlu risk ortamı Ons Altın’da baskının devam etmesiyle sonuçlanabilir. Teknik seviyelere baktığımızda, olası yükselişlerde 1.302 tepki gelebilecek direnç olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde 1.290 desteğinin altında 1.280/82 bölgesine doğru düşüş görülebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN