Altın Yorumları / Ziraat FX – (5.04.2021)

XAU/USD: Cuma günü ABD’den güçlü gelen tarım dışı istihdam verisi sonrasında ABD on yıllık tahvil faizindeki yükseliş görece sınırlı kalsa da faizlerdeki yukarı yönlü riskler devam ediyor ki Fed’den 2022 yılında bir faiz artırımı beklentilere girmiş durumda. Bu da değerli maden üzerinde baskı unsuru olarak duruyor. Ancak, baskının şu aşamada sınırlı kaldığını izliyoruz.

Değerli madende 1.720/25 bölgesinden geçen aylık ortalamanın şu aşamada destek olduğunu gözlemliyoruz. ABD faizleri ile Dolar’daki görüntü, Ons Altın için aşağı yönlü risk oluştursa da teknik olarak toparlanma isteği de ihmal edilmemeli. Bu kapsamda, değerli madenin 1.720/25 destek bölgesinde tutunması durumunda tepki hareketi 1.745 seviyesine kadar devam edebilir. Ara direnç 1.737 seviyesinde. Öte yandan, 1.720/25 destek bölgesinin altına sarkma yaşanması durumunda ise 1.705 ilk etapta hedef olabilir. Sonraki destek ise 1.690 seviyesinde.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN