Altın Yorumları / Ziraat FX – (13.12.2019)

Dün 1.487 seviyesine kadar yükseliş kaydeden Ons Altın, ticaret gelişmeleri ile ilgili olumlu haber akışıyla birlikte günü 1.470 seviyesinden kapattı. Ticaret gelişmeleri katalizörlüğünde risk iştahı bu sabah pozitif seyrederken, değerli maden hafif baskı atlında. Diğer yandan, beklemede kalacağının sinyalini veren Fed’in ardından Dolar endeksindeki gerileme İngiltere seçimleri ile devam ediyor. DXY 1,5 yıllık düşüş trendinin altında.

Bir yandan risk iştahındaki pozitif görüntü değerli madende baskı yaparken, diğer yandan Dolar’daki düşüş bu baskıyı sınırladığı söylenebilir. Bugün 16.30’da ABD’de açıklanacak kasım ayına ilişkin perakende satışlar verisi fiyatlamalarda sınırlı etki yapabilecekken, değerli maden haftayı hafif baskı altında kalarak bitirebilir. Teknik seviyelere baktığımızda, olası yükselişlerde 1.470 direnç olarak izlenebilir. Değerli madende baskının sürmesi durumunda ise 1.457 desteğinden tepki görülebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN