Altın Yorumları / Ziraat FX – (12.01.2021)

XAU/USD: ABD’de on yıllık tahvil faizindeki yükseliş ve ekonomilerdeki toparlanma beklentileriyle geçen hafta sert satışların gözlendiği değerli madende haftanın ilk işlem gününde de baskı vardı.

Gün içinde 1.817 seviyesine kadar gerileyen değerli maden günü %0,2 oranında düşüşle kapattı. Bu sabah ABD tahvil faizi ile Dolar’da harekete karşın değerli madende toparlanma eğilimi gözlemliyoruz.

Beklentimizin aksine toparlanmasını sürdüren değerli madende olumluya dönen kısa vadeli teknik göstergeler ile oluşan dönüş formasyonu yükselişin sürebileceğine işaret ediyor. Bu kapsamda, 1.848 desteğinin altına sarkma yaşanmadıkça 1.872 ilk etapta hedef olabilir. Sonraki yakın hedef ise 1.887 seviyesinde. Diğer yandan, 1.848 desteğinin altına yaşanabilecek bir sakamda 1.829 seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir. Sonraki yakın destek ise 1.817 seviyesinde.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN