Gün İçi Altın Yorumları / Yatırım Finansman – (09.08.2019)

Haftayı oldukça kazançlı geçiren Altın fiyatlarının bu sabah itibariyle 1500 seviyesi üzerine yerleşme çabası içerisinde olduğu görülüyor.

ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki ani düşüş değerli metal üzerinde değerlenme hareketine yol açarken, Dolar varlıklarındaki sınırlı hareketin yükseliş hareketine hız kazandırdığı söylenebilir. ABD ve Çin arasında artan siyasi tansiyonun piyasalardaki risk iştahını zayıflatmasına bir de Çin Yuanı’nda meydana gelen değer kaybı eklendi. Böylece Altın fiyatları 2013 yılından bu yana en yüksek seviyesine varan oranda yükseliş gerçekleştirdi.

Gümüş fiyatlarında yaşanan primlenmenin de Altın fiyatlarındaki hareket ile paralellik gösterdiği görülmekte. Altın’da 1500 seviyesi üzeri fiyatlamaların kalıcı olması halinde 1527 direnci ile yukarı yönlü eğilimin arttığını görebiliriz. 1560 seviyesinin ise emtianın bir sonraki hareket alanı olarak ön plana çıktığını belirtelim.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN