Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (25.09.2017)

Günlük Altın Yorumları

Altın fiyatları Cuma günü K.Kore endişelerinin tekrar ön plana çıkkması ile 1.300 Usd seviyesi üzerine yükseldi. Ancak hafta sonunda Almanya seçimlerinden Merkel’in önde çıkmasına rağmen güçlü oy kaybına uğramasının etkisi ile Usd kuvvetlenince Altın değer kaybıba uğradı. Kuzey Kore’ye ilişkin gerilimin azalması da Altın’da düşüşe destek oldu.Bu hafta içinde Fed Başkanı Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi ve de Fed üyelerinin açıklamaları devam edecek. Fed Başkanı Yellen’ın geçen haftaki konuşması sonrasında Cuma günü konuşan iki Fed üyesinin de Usd’i destekler nitelikte olduğunu gördük.

Bu sabah Altın fiyatları tekrar 1.293 Usd seviyesinde. Geçen hafta Altında kritik1. 300 Usd seviyesi kırıldı. Altın için 1.290- 1292 Usd bandı kritik. ABD faizlerinde kritik seviyelerin üzerine yükseliş sürerse Altın’da geri çekilme 1.280 Usd seviyesne doğru devam edebilir.Altın fiyat hareketinde özellikle global faiz hareketleri, ABD mali reform süreci ve de K.Kore konusunda haber akışlarının belirleyici olmaya devam edecektir. Güvenli liman algısı yaratacak haberlerde yaşanabilecek yükselişlerde 1,306 sonrasında 1,316 Usd direnç seviyeleri.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN