Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (23.08.2019)

Küresel piyasaların ana gündem maddeleri ticaret müzakerelerine ilişkin açıklamalar, resesyon endişeleri, büyük merkez bankalarının izleyeceği faiz politikalar ve jeopolitik riskler olarak devam ediyor. Güvenli liman özelliği ve düşük faiz ortamı nedeniyle alternatif getirinin düşüş eğiliminde olması altına olan talebi canlı tutuyor ve olumlu beklentimizin devamını sağlıyor.

Bugün FED Başkanı Powell’ın merkez bankaları üst düzey yetkilileriyle bir araya geleceği Jackson Hole toplantılarında Fed’in önümüzdeki dönem faiz politikalarına ilişkin vereceği sinyaller kısa vadeli hareket açısından önemli olacak. Dolayısı ile toplantı öncesi sıkışık görece negatif bir seyir izlemesi mümkün görünüyor. Dün üç ABD Fed Başkanından gelen demeçlerin etkisi ile 1500 Usd’ın altına gerileyen altında 1.520- 1.535 direnç, 1.490 destek olarak takip edilebilir. Orta vade pozitif beklentimizi koruduğumuz altında kısa vadeli hareketlerde Fed faiz politikasına ilişkin haber akışı belirleyici olacak.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN