Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (22.08.2019)

Ticaret müzakerelerine ilişkin açıklamalar ve resesyon endişleri risk iştahı üzerinde etkili olurken , ABD Başkanı Trump’ın son açıklamasında yine FED’e yüklendi.

Geçtiğimiz hafta özellikle resesyon endişeleri ve ticaret savaşları; ek olarak siyasi belirsizlikler, Brexit endişeleri ve jeopolitik riskler güvenli liman olarak Altın talebini arttırmış, ancak sonrasında müzakerelere ilişkin gelen olumlu mesajlar ve kar satışlarının etkisi ile Altında değer kayıpları görülmüştü. Düşük faiz ortamı altın taşımanın alternatif maliyetini düşürüyor. Dolayısıyla altın konusundaki pozitif beklentimizi koruyoruz.

Beklentimize paralel olarak tekrar 1.500 seviyesinin üzerinde tutunan ve bu sabah 1.502.-USD seviyesinde işlem gören Altında, ara düzeltme hareketleri ile ana yönün yukarı devam edeceğini düşünüyoruz. 1.520- 1.535 direnç, 1.490 destek olarak takip edilebilir. Global risk iştahının yanı sıra yarın FED Başkanı Powell’ın yapacağı açıklamalar Altının fiyat hareketlerinde etkili olabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN