Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (21.08.2019)

ABD Başkanı Trump’ın son açıklamasında Çin ile bir anlaşma yapmak için hazır olmadıklarını dile getirmesi piyasalarda risk iştahında düşüşe neden olurken, Altın’da tekrar değerlenmeye destek oldu. Geçtiğimiz hafta özellikle resesyon endişeleri ve ticaret savaşları; ek olarak siyasi belirsizlikler, Brexit endişeleri ve jeopolitik riskler güvenli liman olarak Altın talebini arttırmış, ancak sonrasında müzakerelere ilişkin gelen olumlu mesajlar ve kar satışlarının etkisi ile Altında değer kayıpları görülmüştü.

Düşük faiz ortamı altın taşımanın alternatif maliyetini düşürüyor. Dolayısıyla altın konusundaki pozitif beklentimizi koruyoruz. Beklentimize paralel olarak tekrar 1.500 seviyesinin üzerine yükselen ve bu sabah 1.504.-USD seviyesinde işlem gören Altında, ara düzeltme hareketleri ile ana yönün yukarı devam edeceğini düşünüyoruz. 1.520- 1.535 direnç, 1.490 destek olarak takip edilebilir. Global risk iştahının yanı sıra bu akşam FOMC toplantı tutanakları Altının fiyat hareketlerinde etkili olabilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin