Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (15.05.2019)

ABD-Çin görüşmelerine dair negatif fiyatlamanın ardından piyasalar tepki veriyor. Trump olası bir anlaşmaya dair iyimserliğini koruduğunu ifade ediyor. Gelecek ay iki ülke liderinin bir araya gelmesi bekleniyor. dolayısı ile süreç olumluya doğru evrilir ise altın bu halde kazançlarını biraz geri verebilir. Süreç olumlu yöne gitmez ise bu halde altın talep görmeyi sürdürebilir. Mayıs ayı başından bu yana küresel risk iştahı zayıf eğilimde. Güvenli liman talebi ise öne çıkıyor. Altın bu resimde olumlu etkileniyor. Yeni gün ise bir miktar risk iştahı ile başlıyor. Bu sebeple altın yatay/sınırlı negatif seyir izleyebilir.

Önceki hafta ABD istihdam veri seti sonrası, 1.268 Usd seviyesinden başlayan tepki hareketi 1.300 Usd direncine ulaştı. Biraz geri çekilme olabilir. Bu sabah 1.294 Usd civarında işlem gören Altında aşağı yönü hareketlerde 1.290 ve 1.285 Usd destek olarak izlenebilir. 1.300 Usd seviyesinin aşılması durumunda ise 1.311 Usd bir sonraki direnç seviyesi.

PROFESYONEL TRADER EKRANLARINI ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin