Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (10.09.2019)

Son günlerde haber akışı risk iştahını olumlu etkiledi. Bu nedenle altın güç kaybediyor. ABD-Çin heyetlerinin Ekim ayında tekrar bir araya geleceği belirtiliyor. Bu haber önümüzdeki birkaç hafta risk iştahına destek olabilir. Büyük resimde ise büyüme endişeleri, düşük faiz politikası, enflasyon riskinin ol(a)mayışı ve jeopolitik riskler altın fiyatlarını desteklemeye devam ediyor.

Diğer yandan ECB ve FED’in güvercin tarafta olması ve yaklaşan faiz toplantılarında güvercinliklerini derinleştireceklerinin beklenmesi ise altın için destek sağlayıcı olarak yorumlanabilir. Altını destekleyen genel resmin kısa sürede değişmesi çok olası görünmüyor. Özetle haber akışına bağlı düzeltmeler görülse de ana trendin yukarı yönlü devam edeceğini düşünüyoruz.

Bu sabah 1.490 Usd seviyesinde işlem gören altın, 1.550 Usd direncini aşamadı. 1.535 Usd yakın zamanın eşik seviyesi. Bu seviyenin de altına inilmiş durumda. Zayıflama biraz daha sürebilir. 1.478 ve 1.460 Usd destek seviyeleri. Bugün yatay/ ara tepki denemesine yönelik bir seyir olabilir. 1.498 ve 1.505 Usd gün içi direnç seviyeleri.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin