Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (10.05.2019)

ABD-Çin gümrük görüşmelerinin üzerine yeni tarife artışı kararı geldi. Trump Çin’in yavaş hareket ettiğini ifade etmiş vergi artışı yapacağını açıklamıştı. Küresel tarafta risk iştahı azalırken güvenli liman talebi sürüyor. Usd de güvenli liman talebini karşılayan bir enstrüman. Bu nedenle güçlenen Usd Altına gelen talebi sınırlıyor. ABD-Çin görüşmelerinde beklenen ajandanın dışına çıkılması söz konusu olursa bu Altına olan talebi güçlendirebilir. Aksi halde ise aşağı yön yeniden ön plana gelebilir. Kısa vadeli fiyatlama davranışının haber akışına bağlı olmasını bekliyoruz.

Cuma günü(1.268 Usd) ABD istihdam veri seti sonrası başlayan tepki hareketi varlığını koruyor. Bu sabah 1.286 Usd civarında işlem gören Altının 1.280-85 Usd aralığının üzerinde kalması önemli. Bu halde 1.290-1.300 Usd civarı yeniden hedef bölge olabilir. Aksi halde aşağı yön ihtimali artabilir. Aşağıda ise 1.280 Usd sonrası 1.268 ve 1.262 Usd destek seviyeleri olarak öne çıkabilir. Mevcut haber akışı yukarı yön ihtimalini artırıyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN