Altın Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (08.08.2019)

Dün riskli varlıklar bir miktar kayıp telafisi çabası sergilediler.

Ancak güvenli liman ihtiyacını karşılayan enstrümanlar alıcılı seyrini korudu. Altın yükseliş çabasınısürdürüyor. Son durumda itibari ile Çin ABD tarım ürünlerini almayı yasakladı; ABD ise Çin’i ‘döviz manipülatörü’ ilan etti. Çin MB’nın bugünkü Usd/Yuan kurunu piyasa beklentisinin(7,0156) az daha değerli(7,0039) belirlemesi olumlu olarak algılandı. Çin’in ‘para birimini bir araç olarak kullanmayacakları’ açıklamasına rağmen Yuan zayıf eğilimini koruyor. Çin’in para birimini deval yapmasının etkisinin, ticaret üzerinden aksiyon almaktan daha etkin olduğunu belirtelim. Perşembe günü 1.400 Usd civarına gevşeyen altın, tarife sorununda tansiyonun artması ile primleniyor. Tansiyonun yüksek seyretmesi Altında yükselişin sürmesini sağlayabilir.

Yükseliş isteği açısından 1.465 Usd’nin kritik seviye olduğunu düşünüyoruz. Mevcut dinamik yükselişi destekliyor. Hareket 1.465 Usd’nin üzerinde kalıcılık sağlar ise biraz daha ivme kazanabilir. Aksi halde 1.435 Usd civarına geri çekilebilir. 1.500 Usd üzerinde 1.550 Usd civarı söz konusu olabilir. Orta vadeli görünüm ise Altın lehine olmayısürdürüyor.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin