Altın Yorumları / Yapı Kredi – (7.04.2021)

Son dönemdeki güçlü veriler, yeni teşvikler risk iştahını olumlu etkiliyor. Diğer yandan enflasyon endişesine yol açıyor. Ana resimde ons-altın, Usd güçlenmesi ve ABD tahvil faizindeki artış ile baskılanıyor. Küresel risk iştahındaki artış, bu baskıyı dengeleme imkanı veriyor. Son birkaç gündür ABD 10 yıllık tahvil faizi ve Dolar Endeksi aşağı eğilimde, altın sınırlı primleniyor.

Büyük resimde büyüme geliyor-enflasyon artacak tartışması varlığını koruyor. Enflasyon endişeleri yol açtığı ABD tahvil faizi yükselişi, Usd değerlemesi zaman içinde normal algılanabilir. Böylece altın üzerindeki baskı azalabilir. Ağustos ayından gelen düşüş hattının (1.810 Usd) altındaki seyir sürüyor.

Kısa vadeli görünüm zayıf olmakla birlikte altınla ilgili genel beklentimizde olumlu olmayı sürdürüyoruz. Bu sabah 1.738 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.724 ve 1.716 Usd destek; 1.740 ve 1.747 Usd direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN