Altın Yorumları / Yapı Kredi – (30.07.2020)

Eylül 2011 tarihinde gördüğü tarihi zirvesini (1.921 Usd) kırarak yeni rekor seviyesine ulaşan ve en yüksek 1.981 USD seviyesini gören ons altın bu sabah 1.960-Usd seviyesinde işlem görüyor. ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini beklentilere paralel 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Son 4 ayın en düşük seviyesine gerileyerek 93,50 seviyesinde işlem gören Dolar Endeksi Altın’ı desteklemeyi sürdürüyor. Global piyasalarda vaka sayılarındaki artış , ekonomik toparlanmanın yavaşlayacağına dair endişeler fiyatlamada öne çıktıkça altın talep görmeye devam ediyor. AB liderlerinin 750 milyar euroluk kurtarma paketini onaylamasının ardından dikkatler ABD ekonomisine destek için ABD Senatosuna sunulan yeni destek paketine çevrildi.

Global piyasalarda ana konular; salgına dair endişeler, merkez bankalarının ve hükümetlerin sağladığı parasal destekler, ABD-Çin ilişkileri. Piyasalar aşıya ilişkin gelişmelerden ve finansal piyasalarda toparlanmaya işaret eden veri akışından destek bulmaya çalışıyor. Salgın, ekonomileri olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Piyasalarda paranın faizi çok düşmüş ve miktarı çok artırılmış durumda. Orta-uzun vadede piyasanın Altın lehine olduğu görüşümüzü koruyoruz.

Yükseliş trendini koruyan ons altında 1.970 ve 2.000 direnç, 1.955 ve 1.920 seviyeleri destek olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN