Altın Yorumları / Yapı Kredi – (3.07.2020)

Dün açıklanan ABD istihdam verileri ve global piyasalarda art arda iyi gelen toparlanma sinyalleri ve risk iştahında gözlenen artış altının yükselişini sınırladı. Geçtiğimiz hafta virüsde ikinci dalga endişeleri, merkez bankalarının güvercin tutumlarının devam edeceğine ilişkin sinyaller ve global piyasalarda jeopolitik endişelerle destek bulan altın, ABD’de olumlu gelen verilerle bir miktar baskılansa da, tekrar öne çıkan vakalardaki artış endişeleri ile seviyesini koruyor. Salgında vaka sayılarının artması ile piyasalara verilen destek paketleri fiyatlamada öne çıkıyor.

Vaka sayılarındaki artış ile son dönemde etkili olan normalleşmenin yarattığı iyimserlik gölgeleniyor. Dolar Endeksi 97,23 seviyelerinde. Büyük resimde piyasalarda faizi sıfır seviyesine inmiş ve miktarı artırılmış para var. Öte yandan virüsün yol açtığı sağlık ve ekonomi başlıklı sorunlar söz konusu. Orta-uzun vadede piyasanın Altın lehine olduğunu düşünüyoruz.

1.774 Usd seviyelerindeki ons altında 1.765 ve 1.755 destek; 1.780 ve 1795 Usd yukarıda direnç konumunda.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN