Altın Yorumları / Yapı Kredi – (26.06.2020)

Virüsün yayılmasının tekrar hız kazanmasının etkisiyle düşen risk iştahı sonrası Dolar Endeksi 97,40 seviyesine yükselirken, ons altın bu sabah 1.760 seviyelerinde. Geçtiğimiz hafta virüsde ikinci dalga endişeleri, merkez bankalarının güvercin tutumlarının devam edeceğine ilişkin sinyaller ve global piyasalarda jeopolitik endişelerle destek bulan altın yükselişinde hız kesse de gücünü koruyor.

Büyük resimde piyasalarda faizi sıfır seviyesine inmiş ve miktarı artırılmış para var. Öte yandan virüsün yol açtığı sağlık ve ekonomi başlıklı sorunlar söz konusu. Piyasa dinamiğinin Altın lehine olduğunu düşünüyoruz (genelorta uzun vade). Salgında vaka sayılarının artması ile piyasalara verilen destek paketleri fiyatlamada öne çıkıyor. Vaka sayılarındaki artış masadaki yerini koruyor. Bu sebeple son dönemde etkili olan normalleşmenin yarattığı iyimserlik gölgeleniyor.

1.760 Usd seviyelerindeki ons altında 1.752 ve 1.745 destek; 1.767 ve 1.785Usd yukarıda direnç konumunda.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN