Altın Yorumları / Yapı Kredi – (25.11.2021)

ABD Başkanı Biden’ın FED başkanlığı için Jerome Powell’ı ikinci dönem başkanlığı için aday gösterdiğinin açıklanmasıyla değer kaybeden ons altın Fed toplantı tutanaklarında yer alan , enflasyonun komite hedefinin üzerinde seyretmeye devam etmesi durumunda, varlık alımlarının miktarının değiştirilmesi ve faiz artışının şu anda beklenenden daha erken yapılması durumuna hazırlıklı olunması gerektiği yönündeki sıkılaşma mesajlarına rağmen dirençli kaldığı gözlemleniyor. Global piyasalarda yükselen enerji maliyetleri , enflasyon endişeleri, artan vaka sayıları endişe yaratıyor ve risk iştahını baskılıyor gelişmiş ülke borsaları karışık seyrediyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve OPEC+ olarak bilinen bir grup olan Rusya da dahil olmak üzere müttefikleri, petrol talebi ve arz dinamiklerini görüşmek üzere önümüzdeki hafta bir araya gelecek. Güçlenen Dolar Endeksi bu sabah 96,70 ile işlem görürken Abd 10 yıllık tahvil faizi 1,64 seviyesinde. 1870 seviyesinden geri çekilen altında orta ve uzun vade olumlu görüşümüzü koruyoruz.

Bugün açılışta 1.793 USD seviyesinde işlem gören ons altın fiyatlarında 1.781 ve 1.769 seviyeleri gün içi destek; 1.808 ve 1.824 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!