Altın Yorumları / Yapı Kredi – (21.09.2020)

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, aşı haberleri, vaka sayılarındaki artışlar ve ABD-Çin ilişkileri olmayı sürdürüyor. Dünya genelinde koronovirüs sayılarında artışlar görülmeye devam ediyor. ABD’nin Cuma günü açıklanan cari işlemler açığı ikinci çeyrekte 170.5 milyar Dolar’a (önceki seviyesi 111.5 milyar Dolar iken) yükseldi. Cuma açıklanan ABD Michigan tüketici güven endeksi, Eylül ayında geçen aya kıyasla 4,8 puan artarak 78,9’a çıktı ve 6 ayın en yüksek seviyesine yükselmiş oldu.

Dolar Endeksi bu sabah 92,85 seviyesine gerilemiş durumda. FED beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmeyerek faizi %0-0,25 bandında bıraktı ve varlık alımlarına aynı hızla devam etme kararı aldı. FED Başkanı Powell, basın toplantısında, ekonomik toparlanmanın sürdüğünü ancak hızın yavaşlamasının beklendiğini, ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını vurguladı. Büyük resimde ise bol ve ucuz para uzunca bir süre masada kalacak gibi gözüküyor. Orta-uzun vadede küresel şartların yapının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz.

Bu sabah 1,950 seviyelerinde olan altında 1,935 ve 1,927 destek ve 1,967 ve 1,975 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN