Altın Yorumları / Yapı Kredi – (20.11.2020)

Global piyasalarda FED Başkanı Powell ve ABD Hazine Bakanı Mnuchin arasındaki acil durum borç verme fonları anlaşmazlığına dair haber akışı ön planda. Kovid-19 vaka sayısı dünya genelinde hızla artarken Moderna’nın aşısının %94,5 oranında etkili olduğu açıklaması sonrasında PfizerBioNTech’in aşısının koronavirüse karşı %95 oranında etkili olduğunu açıklaması ile global piyasalar tutunma çabası içinde. FED ve ECB Başkanları’nın açıklamaları ise aşı haberlerine rağmen kısa vadede ekonomik risklerin devam ettiğini vurgular nitelikteydi.

ABD’de Demokrat aday Biden’ın başkan seçilmesi sonrası, seçim öncesi ertelenen yeni teşvik paketine ilişkin belirsizlik piyasalara yön veren diğer önemli gündem maddesi olarak öne çıkıyor. Dolar Endeksi 92,25 seviyelerinde. Haber akışına bağlı volatilitenin kısa vadede altın fiyatlaması üzerinde baskı yaratmaya devam etmesini bekliyoruz. Uzun vadede ise küresel piyasa şartlarının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Aşı haberleri ile sert değer kaybı görülen ons altında artan vaka sayılarının neden olduğu endişelerle tutunma çabaları sürüyor fakat global risk iştahının yüksek seyretmesi bu çabayı sınırlıyor.

Bu sabah 1.867.-USD seviyelerinde işlem gören Ons altında 1.1850 ve 1.820 destek; 1,875 ve 1.895 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN