Altın Yorumları / Yapı Kredi – (19.09.2023)

20 Eylül akşamı FED toplantısının sonuçları açıklanacak. Piyasa faiz artırımı beklemiyor. Powell’ın konuşmasında piyasa FED’in uyguladığı sıkılaştırmanın dozu ve süresi hakkında bilgi almaya çalışacak. Diğer taraftan risksiz getiri fırsatı sunan ABD 10 Yıllık Tahvil faizindeki hareket de altın fiyatlamalarında önemli olacaktır. Tahvil faizlerinin düşmesi altın fiyatlarını destekleyebilir.

Altın olumsuz haber akışına rağmen 200 günlük ortalamanın üzerinde kalmasını önemli buluyoruz. Haftalık kapanış teknik olarak fiyat hareketindeki yön için önemli olabilir. Altın için kısa vade önemli olan seviye 1.920 Usd. 200 günlük ortalaması 1.920 Usd civarında bulunuyor. 1.920 Usd altı fiyatlamalar teknik olarak görünümü olumsuza çevirebilir.

Bu sabah 1.932 Usd seviyesindeki ons altında 1.910 ve 1.900 Usd seviyeleri gün içi destek, 1.935 ve 1.956 Usd seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün sınırlı pozitif seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!