Altın Yorumları / Yapı Kredi – (16.09.2020)

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, aşı haberleri, vaka sayılarındaki artışlar ve ayrıca ABD-Çin ilişkileri olmayı sürdürüyor. FOMC öncesi dolardaki satış baskısıyla haftaya güç kazanarak başlayan altında ABD-Çin arasındaki gerilimlerden biri olan TikTok anlaşmasına ilişkin olumlu beklentiler ve aşı ile ilgili gelişmeler piyasada iyimserlik yarattı ve altındaki yükselişi sınırlandırdı. FOMC öncesi dolardaki satış baskısının devam etmesi halinde altında tekrar yükseliş görülebilir. Dolar Endeksi 93,08 seviyelerinde işlem görüyor.

Büyük resimde ise bol ve ucuz para uzunca bir süre masada kalacak gibi gözüküyor. Orta-uzun vadede küresel şartların-yapının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Bu sabah 1,957 seviyelerinde olan altında 1,948 ve 1,940 destek ve 1,969 ve 1,975 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN