Altın Yorumları / Yapı Kredi – (12.04.2021)

Büyümede ve istihdamda çok hızlı iyileşme olabileceğini ifade eden Powell, salgını risk olarak görüyor. 2,25 trilyon Usd tutarındaki altyapı paketi sonrası 1,52 trilyon Usd tutarımda 2022 bütçesi açıkladı. Haber akışı risk iştahına olumlu yansırken diğer yandan ABD 10 yıllık tahvil faizi ve Dolar Endeksi yükseliş eğiliminde. Ons-Altın’da son günlerdeki rahatlama biraz güç kaybı içinde. Büyük resimde büyüme geliyor-enflasyon artacak tartışmasının gündemdeki yerini korumasını bekliyoruz.

ABD tahvil faizi yükselişi, Usd değerlemesi zaman içinde normal algılanabilir. Böylece altın üzerindeki baskı azalabilir. Ağustos ayından gelen düşüş hattının (1.810 Usd) altındaki seyir sürüyor. Kısa vadeli görünüm zayıf olmakla birlikte altınla ilgili genel beklentimizde olumlu olmayı sürdürüyoruz.

Bu sabah 1.738 Usd seviyelerinde işlem görüyor. 1.733 ve 1.724 Usd destek; 1.744 ve 1.755 Usd direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN